דיור מוגן בירושלים – מדוע זה יכול לשפר את איכות החיים של ההורים שלנו

אחת הבעיות החברתיות, הכלכליות, הקשות ביותר של הדור שלנו היא, שאנחנו נדרשים לטפל גם בילדים שלנו וגם בהורים שלנו. זה דבר שלא היה קיים בעבר. היום, כשתוחלת החיים עולה ואנשים חיים עד גיל שמונים, תשעים מאה, ומעבר לכך אפילו, זה יוצר מצב שמבוגרים בני חמישים, מטפלים בילדיהם הקטנים ונדרשים גם לטפל בהוריהם המבוגרים.

מן הסתם, זה יוצר לא פעם בעיות, בין אם זה מבחינה כלכלית אך גם מבחינות אחרות, למשל, זמן ויכולת. מבוגרים שנדרשים לטפל בילדיהם, ולנהל קריירה במקביל, לא בהכרח יכולים לספק את תשומת הלב הנדרשת להורים שלהם, אפילו אם מדובר בהורים במצב בריאותי טוב, הורים שהראש שלהם מתפקד ואינם זקוקים לעזרה יומיומית. אחת כמה וכמה, אם מדובר בהורים שכן זקוקים לכך, כן זקוקים לתמיכה ועזרה מעבר לעניין של תשומת לב בסיסית.

על כן, אחת האופציות שעומדות בפני ילדים שיש להם הורים מבוגרים, היא לשכנע אותם לעבור אל אחוזת דיור מוגן בירושלים או במקומות אחרים בארץ. אותן אחוזות דיור מספקות כמה וכמה דברים שיכולים לפתור, במובנים מסוימים, את הסיטואציה הבעייתית בה הם נמצאים. בסופו של דבר אנחנו גם ניווכח, שזה לטובת ההורים ולא רק לטובת הילדים.

אחוזות דיור מוגן בירושלים מציעות למעשה, חלופה איכותית וחכמה למצב בו הילדים צריכים כל הזמן לדאוג להורים שלהם. במקום שההורה יתגורר בדירתו בגפו או אפילו בזוג, הרי שהוא יעבור לדירה במסגרת אחוזה דיור, שם הוא יהנה מתמיכה ותשומת לב של הצוות במקום שיספק לו את כל השירותים, כולל שירותי אבטחה, בריאות, פעילויות וכדומה. וכן הוא יוכל ליהנות מסביבה של אנשים בני גילו, אליהם הוא יוכל להתחבר ואיתם הוא יוכל ליהנות, בין אם זה במקום עצמו ובין אם זה בפעילויות שנערכות מחוץ לאחוזה. הכל על פי בחירתו כמובן, ללא חובה וללא דרישה מוקדמת.

מדוע משתלם להורים לעבור לאחוזת דיור מוגן

בדידות – אחת הבעיות הקשות ביותר איתה מתמודדים אנשים מבוגרים, היא בדידות. אפילו שילדיהם מבקרים אותם ואפילו שהם מבלים עם נכדיהם, הרי שהרבה מאוד אנשים מבוגרים מוצאים את עצמם בסוף היום לבד. זה לא פשוט. באחוזת דיור מוגן הם ימצאו חברה, הם תמיד יהיו מוקפים אנשים שיהיה להם עם מי לשחק, לדבר, לטייל וליהנות.

בריאות וסיעוד – האחוזה מספקת שירותי בריאות מלאים, כולל אגפי סיעוד מיוחדים שכוללים טיפול, השגחה וסיוע במידת הצורך. הכל מגובה בצוות מקצועי ואיכותי שדואג לרווחת הדיירים. כך תמיד ההורים ייהנו ממעקב ומתשומת לב בהיבט זה.

איכות חיים – אחוזות דיור מוגן דואגות לספק לדיירים שלהם, איכות חיים ברמה גבוהה. בין אם זה קשור לתחזוקה של המקום, איכות הדירות, התנאים מסביב. אלה דברים שלא תמיד אפשר למצוא בחוץ ובטח לא בעלויות דומות.