שמשיות צד: החיים במרחב הפתוח

הצורך הנואש בצל יכול לגרום לכם לשקול גם שיטות לא מקובלות כדי להגן על עצמכם מפני השמש. תארו לעצמכם שאתם גרים בקומה השלישית בבית משותף, ואתם רוצים למצוא מקלט מקרני השמש המזיקות. לשים שולחן עם שמשיה אולי נראה כמו פתרון ראוי, אבל מה עם זה שאתם צריכים להקריב שטח גדול? זכרו כי המרפסת או החצר שלכם כבר מוגבלים מבחינת גודל השטח שלהם. למרבה המזל, יש לכך פתרון והוא נקרא – שמשיות צד, שהשימוש בהן נעשה פופולרי יותר ויותר.  קחו קצת זמן לחקור את ההבדל בין שמשיות קלאסיות לשמשיות צד.

 

מדוע שמשיית צד טובה יותר משמשיה רגילה?

שמשיית גן רגילה בנויה ממוט במרכז וחופה מעל, ואילו שמשיית צד בנויה ממוט צידי. זהו ההבדל העיקרי בין שני המודלים הללו, והוא הבדל משמעותי למדי. ראשית, מבנה השמשיה הרגילה תופס מקום מיותר. הרעיון הוא שהשטח במרכז פינת הישיבה יהיה פנוי ככל האפשר ולא ההפך. שמשיית צד, לעומת זאת, מפנה את כל השטח ומשאירה אותו לשימושכם בלבד, ואתם גם מקבלים 100% כיסוי מפני השמש. סגנון זה של שמשיה משתמש בחומר כבד כדי לשמור על יציבותה של השמשיה, במיוחד אם ישנן רוחות חזקות.

 

האם כדאי לבחור בגלגלת, מנוף או כננת/ארכובה?

שאלה זו היא יותר מאשר רק עניין של העדפה, מפני שהקושי המכני גם נכנס למשחק. מודל הגלגלת הינו פופולרי פחות, והוא משתמש בחבל כדי להניף ולהוריד את חופת השמשיה, ולאחר מכן לקבע אותה עם סיכה. כן, זה מסובך כמו שזה נשמע. האפשרות הבאה היא מודל המנוף, שמציע כיוון של מיקום השמשיה באמצעות ידית. זוהי אפשרות טובה כאשר שוקלים לקנות שמשיית צד. האופציה האחרונה והפופולרית ביותר היא מודל הכננת (ארכובה). מודל זה קל לשימוש ולהפעלה, רק כמה סיבובים של הידית והשמשיה מוכנה לפעולה.

 

להפיק את המיטב משמשיית הצד שלכם

כעת אנו יודעים שמרחב המחיה הוא פתוח לחלוטין וזמין לשימוש כאשר אתם משתמשים בשמשיית צד. שמשיות חוץ למרפסת אלה יכולות להיות ממוקמות מאחורי ריהוט גן כדי להגן עליו מבלי להפריע לכם בדרך. הן גם יכולות לעבור למיקומים מרכזיים יותר, לפי הצורך.

 

האם גם לכם מתחשק ליהנות משהייה תחת שמשיית צד יפה בחצר או במרפסת שלכם? לקרוא ספר בנחת או לשתות קוקטייל בצל ביום קיץ חם? חפשו עוד היום את השמשיה שתתאים למרחב החיצוני של ביתכם, ותתחילו לבלות בו שעות ארוכות יותר כמו שתמיד רציתם.