ביטוח חיים לעומת תוכניות חיסכון אחרות

חוזה ביטוח

חוזה הביטוח הוא חוזה בתום לב המכונה טכנית fides uberrima. הדוקטרינה של גילוי כל העובדות המהותיות מגולמת בעיקרון חשוב זה, אשר חל על כל סוגי הביטוח.

 

בעת רכישת פוליסה, המבוטח צריך לוודא שכל השאלות בטופס ההצעה נענות בצורה נכונה. כל מצג שווא, אי גילוי או הונאה במסמך המוביל לקבלת הסיכון יבטל את חוזה הביטוח.

 

הגנה

החיסכון באמצעות ביטוח חיים מבטיח הגנה מלאה מפני הסיכון למוות של החוסך. כמו כן, במקרה של מוות, ביטוח חיים מבטיח תשלום של כל הסכום (עם בונוסים בכל מקום רלוונטי) ואילו בתוכניות חיסכון אחרות, רק הסכום שנשמר (עם ריבית) משולם.

 

סיוע לחיסכון

ביטוח חיים מעודד חיסכון. זה מאפשר חיסכון לטווח ארוך מכיוון שהתשלומים יכולים להיעשות בקלות (תשלום פרמיה עבור הביטוח הוא חודשי, רבעוני, חצי שנתי או שנתי).

 

לדוגמה: תוכנית שמירת השכר המכונה בעגה העממית SSS, מספקת שיטה נוחה של תשלום פרמיה בכל חודש על ידי ניכוי משכורת של חודש אחד.

 

במקרה זה, המעסיק משלם ישירות את הפרמיה המנוכה ל-LIC. תוכנית שמירת השכר היא אידיאלית עבור כל מוסד בכפוף לתנאים המפורטים.

 

נזילות

במקרה של ביטוח, קל לרכוש הלוואות על הביטחון היחיד של כל פוליסה שרכשה את ערך ההלוואה. חוץ מזה, פוליסת ביטוח חיים היא גם מקובלת כמקור אבטחה, אפילו הלוואה מסחרית.

 

הקלה במס

ביטוח חיים הוא הדרך הטובה ביותר ליהנות מניכויי מס על מס הכנסה ומס עושר. הביטוח זמין לסכומים המשולמים באמצעות פרמיה עבור ביטוח חיים בכפוף לשיעורי מס הכנסה בתוקף.

 

המועמדים יכולים גם לנצל הוראות בחוק להקלות במס. במקרים כאלה, המבוטח משלם למעשה פרמיה נמוכה יותר עבור הביטוח מאשר במקרים אחרים.

 

כסף כשאתם צריכים אותו

פוליסה שיש לה תוכנית ביטוח מתאימה או שילוב של תוכניות שונות, ניתנת לשימוש ביעילות כדי לענות על צרכים כספיים מסוימים שעשויים להיווצר מעת לעת.

 

חינוך ילדים, התחלת חיים או חיי הנישואין, או אפילו צורך תקופתי במזומן על פני פרק זמן יכול להיות פחות מלחיץ בעזרת פוליסה כזו.

 

לחילופין, ניתן יהיה לקבל את כספי הפוליסה בעת הפרישה מהשירות ולהשתמש בהם לכל מטרה ספציפית, כמו רכישת בית או השקעות אחרות. כמו כן, ניתנות הלוואות למבוטחים לבניית בית או לרכישת דירות (בכפוף לתנאים מסוימים).