כיצד להוסיף יין למתכוני ארוחת הערב שלך

שתיית יין במידה יכולה לספק מספר יתרונות בריאותיים. יין אדום, למשל, יכול למנוע אובדן ראייה וסרטן המעי הגס, ולשמור על בריאות הדם ולחץ הדם שלך. יין לבן, לעומת זאת, ידוע כמכיל רמות גבוהות של נוגדי חמצון שיכולים לעזור לתאים וללב שלך לתפקד כראוי, כמו גם להפחית את הכולסטרול הרע בגופך.

 

שתיית כוס יין היא כבר חוויה נהדרת ובריאה, אבל האם אתה מודע לכך שאתה יכול לשלב את המשקה הזה גם לכמה מהמנות האהובות עליך? האם אתה יודע שבעצם ישנן דרכים רבות כיצד תוכל לבשל באמצעות סוגי יינות שונים? הוספת יין למתכונים שונים בוודאי תהפוך את הארוחות הרגילות שלכם לטעימות ומרגשות יותר. בנוסף, זה יעודד אותך להיות יצירתי יותר עם מאמצי הכנת הארוחות.

 

שימו לב לטיפים הבאים בעת הוספת יין למתכוני ארוחת הערב שלכם:

בחר את סוג היין הנכון

ישנם סוגים שונים של יין הנמכרים בשוק כיום. ללא קשר לתקציב שלך ולסבילות לאלכוהול, יהיה לך קל מאוד למצוא בקבוק שמתאים לחשבון. עם זאת, בעת הבישול, הגורמים האמורים לא צריכים להיות השיקול היחיד שלך. מכיוון שיינות מיוצרים באופן מסורתי לשתייה, זכור כי לא כל הזנים עובדים היטב כאשר מוסיפים אותם לארוחות.

 

בעת בחירת יין להוסיף למתכון ארוחת הערב שלך, חפש בקבוק יין לבן יבש בעל חומציות גבוהה יותר. פינו גריגיו, סוביניון בלאן ויינות מבעבעים יבשים אחרים הם מרכיבים מצוינים לכל מתכון לארוחת הערב מכיוון שלאלה יש טעמי הדרים ותפוחים ירוקים. 

 

יינות לבנים מלאים יותר, כלומר שרדונה, אינם פועלים היטב כאשר משתמשים בהם לבישול. לזן זה יש חומציות נמוכה יותר ואין בו שום טעם, בניגוד ליינות פריכים. יינות לבנים מלאים יותר יהפכו למרים רק לאחר הוספתם למנות שלכם.

לבשל עם יין שאתה אוהב לשתות

אם אתה מתכוון לבשל עם יינות בפעם הראשונה, ודא שאתה בוחר בקבוק שאתה בטוח לשתות או להגיש עם אוכל. אל תוסיף יינות המסומנים כ"יינות בישול "לאף אחד ממתכוני ארוחת הערב שלך מכיוון שיש בהם רמות גבוהות של תוספים ומלח, ועלולים להפחית את הטעמים הטבעיים של המנות שלך. יינות מסוג זה עלולים גם הם להוות סיכונים בריאותיים חמורים, במיוחד כאשר משתמשים בהם בכמויות מופרזות.

 

כדי להישאר בצד הבטוח, התחל להוסיף יין לבן בסיסי למתכוני ארוחת הערב שלך. אתה יכול להשתמש בסוביניון בלאן כרוטב שלך בעת הכנת מרק עוף או מרקי פטריות. תוכלו גם לנסות פסטה עוף איטלקית ברוטב יין לבן שמנת או עוף רוזמרין יין לבן.

שימו לב לכמות

שילוב יין למתכוני ארוחת הערב שלך היא דרך מצוינת להוסיף טעמים מרעננים וייחודיים לארוחות היומיומיות שלך. עם זאת, בכדי שתספק את בלוטות הטעם שלך, חשוב שתשים לב לכמות היין שאתה מוסיף למנות שלך. הוספת מעט מדי תקשה עליכם לזהות את נוכחות המרכיב, בעוד הוספת יותר מדי עלולה להפוך את המנה לחזקה מדי או להכבידה.

 

בעת הוספת יין למתכוני ארוחת הערב שלך, התייחס אליו כאל תיבול. התחל בכמויות קטנות ולאחר מכן הוסף בהדרגה יותר יין אם אתה חושב שהמרכיב אינו ניכר במתכון. הימנע מלשים יותר מדי יין בניסיון הראשון מכיוון שלעולם לא תוכל להחזיר אותו, וזה עלול להרוס את המתכון שלך.

תחליף מים עם יין בכל מתכון

אחת הדרכים הקלות ביותר להוסיף יין למתכוני ארוחת הערב שלכם היא באמצעותו כתחליף מים. אם אתה מתכוון להכין מנת פסטה ותזדקק למים לרוטב שלה, השתמש במקום זאת ביין לבן. אתה יכול גם לעשות את אותו הדבר עבור מרקים, אטריות ומרינדות.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://next2wine.co.il/