עשה זאת בעצמך: שיפוצים שלא שווים את החיסכון

אמנם יש פתרון של "עשה זאת בעצמך" עבור רוב הפרויקטים לשיפוץ הבית, אבל יש דברים שלפעמים עדיף להשאיר לאנשי מקצוע. לשפץ בעצמך בהחלט יכול לחסוך לך יותר כסף, אבל זה יכול גם לגרום לך להוציא יותר אם אתה נתקל בבעיות במהלך השיפוץ.

 

אם אתה לא קבלן מנוסה, או אם אתה לא בטוח איך לזהות בעיות פוטנציאליות תוך כדי תהליך עבודה, אתה יכול בסופו של דבר לשלם כפול עבור השיפוץ הרצוי – פעם על העבודה שלך שגרמה לנזק, ופעם נוספת עבור איש מקצוע שיגיע לתקן את הנזק.

 

לפניכם כמה פרויקטים לשיפוץ הבית שעדיף להשאיר לאנשי מקצוע:

 

החלפה או הוספה של דק מעץ לחצר

שטח המגורים בחוץ לא מרגיש אותו הדבר ללא דק מעץ. אם אין לך כבר אחד, חשוב שתדע שדק יכול להגדיל באופן משמעותי את הערך של הבית שלך. אם כבר יש לך אחד, ייתכן שתרצה לשקול להחליף אותו, במיוחד אם כבר יש עליו כמה וכמה שנים.

 

אתה יכול לנסות לעשות את זה בעצמך על ידי צפייה בסרטוני YouTube או חיפוש באינטרנט, אבל בסופו של דבר, ההצלחה שלך תלויה בכמה רציני אתה לגבי היכולת שלך לתקן את הדק. אתה יכול לצאת הרבה יותר טוב מהסיפור הזה אם תתן לאנשי מקצוע להתמודד עם זה. עם פרויקט גדול כמו הרכבת/תיקון דק מעץ, תמיד קיים סיכון של פגיעה גופנית, מה שייאלץ אותך כנראה גם לבקר את הרופא – במיוחד אם אתה לא רגיל לעבוד עבודה פיזית קשה יחסית. בנוסף לזה, אתה צריך לוודא שרכשת את החומרים המתאימים בכמויות הנכונות, שרצפת הדק תהיה בגובה הרצוי ושתהיה מסוגלת לתמוך במתקן גריל, שולחן, ואורחים – הרי אתה מתכנן להיות שם בחוץ די הרבה.

 

במקרים רבים, עדיף לשלם לקבלן לעשות הכל נכון בפעם הראשונה. טעות אחת פשוטה ואתה יכול להישאר עם די הרבה תיקונים שתצטרך לעשות.

 

בניית תוספת

הוספת חדר חדש לגמרי לבית שלך הוא התחייבות גדולה. זה כרוך בלשבור קירות, חלקים מהבית או מהגג ועוד. אבל לפני שאתה לוקח פטיש ומתחיל להוריד איתו את הקיר, אתה צריך להבין אם זה קיר תומך, או מה נמצא מאחוריו. אם יש חיווט או צינורות, לא יהיה לך מושג איך להתמודד עם זה, לכן לשלם לקבלן נשמע הגיוני מאוד.

אל תשכח שאם אתה מוסיף חדר, תצטרך לקבל גם אישורים מתאימים. הקבלן צריך להיות בעל ידע נרחב בנושאים אלה, ולכן לעתים קרובות זה יכול להיות טוב יותר להשאיר פשוט את התהליך הזה לו. אם אתה מתחיל לבנות תוספת בעצמך והרשויות המקומיות לא מאפשרות את השינוי הזה, ייתכן שיהיה עליך לפרק אותם, דבר שיעלה לך יותר בטווח הארוך.

 

החלפת ארונות מטבח

אלא אם כן אתה מעוניין רק בהדפסים שניתן להדביק על ארונות המטבח, שיפוץ אמיתי של מטבח נחשב לאחד הפרויקטים המסובכים ביותר בכל הקשור לשינויים פנימיים בבית. אם אתה רוצה לגמרי להחליף את כל מה שיש כרגע בארונות חדשים, ממש יתשלם לגייס את עזרתו של איש מקצוע בתחום. אדם זה יכול לבחון את הצרכים שלך (כמו אם חשוב לך למקסם את שטח האחסון), ולעבוד עם תוכניות שמותאמות אישית עבורך.

גם אם אתה לא מתכוון לרכוש ארונות מותאמים אישית, שכור מישהו כדי שיעזור לך להתקין אותם. תחשוב על כמות הזמן שתוכל לחסוך אם תעזר בבעלי המקצוע הנכונים.

 

שיפוצים של הבית בשיטת "עשה זאת בעצמך" יכולים להיות שימושיים מאוד אם מדובר בפרויקט הנכון, אבל כדאי להשאיר את הפרויקטים העיקריים לאנשי מקצוע רציניים. אם אינך בטוח, אתה תמיד יכול לבקש את עזרתו של איש מקצוע מיומן או אפילו להתייעץ עם חבר שהוא במקרה קבלן כדי לקבל את דעתו הכנה.