הדברים הטובים ביותר לראות ולעשות בבריסל (בירת בלגיה)

המטרופולין הרב-תרבותי של בריסל הוא לא רק בירת מדינת מולדתי בלגיה, אלא גם הבירה הלא רשמית של האיחוד האירופי. כוכב הלונלי מתאר את בריסל כ"היסטורית אך עם זאת היפ, בירוקרטית אך מוזרה, בטוחה בעצמי אך לא מוצגת "ולא יכולתי להסכים יותר. בריסל היא אחד היעדים התיירותיים המוערכים ביותר באירופה, מכיוון שהיא חסרת אטרקציות כוכבות של בירות אירופאיות אחרות כמו פריז, לונדון ורומא (למעט גרנד פלייס המהממת שלה, הכיכר היפה בעולם). עם זאת, בבריסל יש יותר ממספיק דברים לעשות בכדי להעסיק את המבקרים למשך כמה ימים, המציעים מוזיאונים ברמה עולמית, גלריות אומנות מפורסמות, אדריכלות בת מאה שנה, פארקים מפוארים וכמה מהאוכלים הטובים בעולם. להלן רשימת עשרת האטרקציות התיירותיות המובילות בבריסל, הלב הפוליטי של אירופה.

 

המומחים של cheaphotelstelaviv מלונות זולים ריכזו עבורכם את האטרקציות:

 

  1. MANNEKEN PIS

פסלון ברונזה זה, שנוצר במאה ה -17, מגלם את רוחה הבלתי נראית של בריסל. ידוע גם בשם "ג'וליאן הקטן", וזה היה אחד המזרקות הרבות המשרתות את העיר. Manneken Pis נחטף בשנת 1745 לראשונה על ידי האנגלים. שנתיים לאחר מכן הגיע תורם של הצרפתים לגנוב אותו. כששמע על כך, לואי ה -15 העניק לו, בדרך של פיצוי על הזעם הזה, תחפושת עשירה בברוקדת זהב ועיטר אותו בצלב סנט לואיס. בשנת 1817 שוב נגנב הפסלון, הפעם על ידי אסיר צרפתי שהוחזר ונמצא שבור לחתיכות. השברים שימשו להכנת הפסלון אותו תוכלו לראות היום על המזרקה הישנה. מהיותו מזרקה ציבורית, הפך הבחור הקטן לדמות אגדית וסמל לרוח הסוררת של בריסל.

 

  1. RUE DES BOUCHERS

Rue des Bouchers – או רחוב הקצב באנגלית – הוא מתחם רחוב מימי הביניים של שלוש סמטאות ציוריות במרכז ההיסטורי של בריסל, המורכב על ידי עשרות מסעדות. יש האומרים שצפיפות המסעדות ברחובות אלה היא הגבוהה ביותר בעולם. המסעדות מגישות כל מיני מנות, כולל מנות מקומיות כמו בריסל סטואמפ עם נקניקיה ומולס פריטס המפורסמת בבלגיה (מולים עם צ'יפס). למרבה הצער, המסעדות כאן לא מגישות את האוכל הכי טוב והרובע מתויג לרוב כמלכודת תיירים. הייעוץ שלי הוא לבקר ברחוב האוכל ההיסטורי כדי לחוות את האווירה, אבל לסעוד במקום אחר באחת מהמסעדות הנהדרות הרבות בבריסל, שמתרכזות בעיקר באזור פלאס דו שאטליין, כנסיית סנט בוניפייס ופלאס סטפני. לא תתאכזב מכיוון שידוע שיש בבלגיה אוכל מהטובים בעולם.

 

  1. בית הקברות של סנט מיכאל וסנט גודולה

קתדרלת סנט מיכאל וסנט גודולה היא אחד מציוני הדרך החשובים ביותר בבריסל. הוא נבנה בסגנון גותי בראשית המאה ה -13 על יסודות כנסיה רומנסקית ​​שהוקמה במאה ה -11. לקתדרלה בפועל נמשכו 300 מאות שנה. הקתדרלה נקראה בתחילה כנסיית סנט מיכאל עד שבשנת 1047 הובאו שרידי קדוש הקדוש של סנט גודולה לכנסייה. זה שם שכינוי הכנסייה סנט מיכאל וסנט גודולה. הקתדרלה אמנם נבנתה לפני מאות שנים, אך היא קיבלה את מעמד הקתדרלה רק בשנת 1962. היא כוללת חלל פנים נהדר עם חלונות ויטראז'ים מרהיבים המתוארכים לימי הביניים.

 

ישנם הרבה מלונות טובים בבריסל. כדי להשיג קוד קופון להזמנה דרך בוקינג לחצו כאן.