5 טיפים יעילים לשימוש בפרגולה חשמלית

אם אתם שוקלים לבצע כמה שינויים במרפסת או בחצר שלכם, הוספת פרגולה חשמלית היא רעיון נהדר, ללא ספק. פרגולה יכולה להרחיב את שטח המחיה, לעשות קצת סדר במראה ובעיצוב שלו, לספק צל מפני השמש והגנה מהגשם, וכן לעזור לכם לתחום בבירור את האזורים השונים במרחב החיצוני של ביתכם.

 

לפניכם 5 טיפים יעילים שיעזרו לכם לעשות שימוש טוב יותר בפרגולה החשמלית שלכם:

 

צרו נתיב ברור באמצעות הפרגולה  

השתמשו בפרגולה חשמלית מתקפלת כדי ליצור מעין שביל המוביל מאזור אחד של השטח החיצוני למשנהו. זה יעודד את האורחים שלכם לקחת נתיב מסוים שעה שהם מנווטים בחצר או בגינה, ויוסיף אלמנט תלת מימדי ייחודי לנוף בעל מראה שטוח יחסית.

 

פרגולה במרחב החיצוני של ביתכם

פרגולה חשמלית יכולה להגיע כמבנה עצמאי או כהרחבה חיצונית לבית שלכם. כך או כך, אתם יכולים בקלות להרחיב באמצעותה את פני השטח של המרחב החיצוני בביתכם. למעשה, פרגולה חשמלית יכולה לשרת כמעט את אותה מטרה כמו זו שמרפסת מקורה או חדר שמש משרתים, אם כי גג פתוח אינו יכול לספק הגנה טובה מפני האלמנטים של הטבע.

 

בחרו בגג מדליק עבור פרגולה שלכם

רק בגלל שגגות של פרגולה הם בדרך כלל שטוחים, באופן מסורתי למדי, לא אומר שגם אתם חייבים לדבוק במסורת הזו. גג מדליק לפרגולה שלכם, שמתאים ומחמיא למראה ביתכם, יהווה תוספת יפה למרחב החיצוני שלכם. העיצוב האלגנטי של הפרגולה שלכם יהיה נושא לשיחה במשך שנים רבות.

 

בחרו בחומרים טובים לבניית גג הפרגולה

למרות שפרגולות בנויות לעתים קרובות מעץ ארז, אין שום דבר שצריך למנוע מכם להחליף אותו בחומר אחר. החומר שממנו עשוי גג הפרגולה יכול להעניק לכם אווירה נעימה וזורמת, אם תבחרו אותו בצורה חכמה. כל עוד החומר מאפשר זרימת אור ואוויר, אתם עדיין נמצאים בתוך תחום ההגדרה של פרגולה מסורתית. שקלו חומרים כמו במבוק ונצרים עבור הגג, וזכרו, ישנו מספר עצום של אפשרויות אחרות שתוכלו לבדוק לפני שאתם מגיעים להחלטה.

 

חשבו מחוץ לקופסה

עיצוב אדריכלי הוא ייחודי ומגוון מאוד. ישנם סגנונות אדריכליים רבים שניתן למצוא כמעט בכל מקום, כמו הסגנון הויקטוריאני, טיודור, קולוניאלי, קייפ קוד ועוד, ולכן זה כמעט בלתי אפשרי לדבוק בפרגולה רגילה בלבד. למה לא להמציא מחדש או להתאים את העיצוב לטעמכם האישי, או בצורה כזו שיחמיא לסגנון של הבית שלכם? תארו לעצמכם עיצוב של פרגולה חשמלית בסגנון ויקטוריאני, או אחת בסגנון האדריכלי של קייפ קוד?

 

יש כל כך הרבה רעיונות לשימוש בפרגולה חשמלית, וכל מה שהם דורשים מכם הוא קצת תכנון, ובעיקר דמיון גדול. שבו עם עיפרון ונייר, ונסו לשרטט כמה עיצובים לפני שאתם מחליטים איזו פרגולה אתם מעוניינים להתקין.