3 סיבות לחיות בבית חדש לפני שמתחילים לשפץ אותו

בית חדש ורוצים כבר להתחיל לשפץ? החזיקו את עצמכם חזק, אולי תרצו להמתין עד שתשתקעו במקום.

 

בשוק של היום, רבים מהקונים מעדיפים בתים מוכנים למעבר דירה. כתוצאה מכך, ישנו שפע של הזדמנויות משמעותיות במיקומים מובחרים של בתים הזקוקים לשיפוץ.

 

בשווקים תחרותיים, צרכנים נוהגים לנסוע לבתים שאף אחד אחר לא רוצה. למה? הם יכולים להתאים את הבית לדרישותיהם ולבנות הון עצמי לאורך הדרך.

 

עם זאת, לעיתים קרובות אני ממליץ לקונים לגור בבית חדש זמן מה לפני שהם מבצעים שיפוצים גדולים או שיפורים ביתיים יקרים. אני לא מדבר על תיקוני תאורה או אינסטלציה הנחוצים כדי להפוך את הבית לראוי למגורים. אני מתכוון לשיפוץ קוסמטי, הרחבות ופרויקטים אחרים לשיפור.

 

הנה שלוש סיבות טובות למה כדאי לכם לשקול להמשיך בפרויקטים הגדולים לשיפוץ הבית אחרי שגרתם בו זמן מה:

 

  1. מגורים בבית יכולים לשנות את דעתכם

ייתכן שיש לכם חזיונות גדולים לגבי מה שאתם רוצים לעשות בבית, על סמך מצבו וסדרי העדיפויות שלכם בזמן שאתם קונים אותו. אבל עד שתגורו שם בפועל, יהיה לכם קשה לדעת בדיוק איך תשתמשו בבית, מה יעבוד טוב עבורכם ומה לא.

 

בסופו של דבר, זו החוויה היומיומית הזו שתהפוך את החלטותיכם בנושא שיפוץ הבית לרציניות יותר, במקום הרעיונות המופשטים שיש לכם על שיפוץ הבית לפני שאתם נכנסים אליו.

 

  1. אחרי שקניתם בית, מגיעה לכם הפסקה

קניית בית היא פרויקט אדיר, שינוי עצום בחייכם וזעזוע למערכת הכלכלית שלכם. ראיתי קונים עושים שמיניות ומבלים חודשים ארוכים בחיפוש אחר בית. במצבים מסוימים, זה הופך אפילו למשרה חלקית.

 

שיפוץ ביתי יכול להיות עוד פרויקט גדול ומלחיץ, כי מה עם כל ההחלטות שצריך לקבל והקבלנים שיש להתמודד איתם?

 

ההמלצה שלי: קחו הפסקה מהלחץ של קניית הבית החדש שלכם.

 

  1. אתם צריכים זמן לתכנן את השיפוץ

כל שיפוץ, לא משנה כמה קטן, צריך להיות מתוכנן בזהירות. משמעות הדבר היא לדבר עם אדריכלים, קבלנים או מעצבים על מנת שיבינו את הרעיונות והאפשרויות שלכם – תהליך שדורש זמן רב.

 

שעה עם קבלן מוסמך יכולה לחשוף הזדמנויות שלהן הכי פחות ציפיתם. לדוגמה, על אף שזה עשוי להיות כרוך בתוספת תשלום כעת, העברת מכונת הכביסה מהמוסך לקומה העליונה במהלך שיפוץ גדול יותר עשויה לחסוך לכם זמן וכסף בהמשך הדרך.

 

לעומת זאת, שכירת אדריכלים וקבלנים תוך אילוצים של תקופת הנאמנות עשויה לגרום לכם בעיות בהמשך.

 

יש קונים שרוצים לקפוץ ישר לבריכת השיפוצים מכיוון שהם לא רוצים לגור באתר בנייה או לשלם שכר דירה ומשכנתא בו זמנית. למרות שזה עשוי להיות הגיוני מבחינה כלכלית, האפשרות הזו עדיין יכולה לגרום להוצאות כלכליות מאוחר יותר.

 

לעתים קרובות, קונים שאמרו שהם לא רוצים בית שדורש עבודה כלשהי, בסופו של דבר קונים בית שצריך לפחות כמה סבבי שיפוצים. זו ההתפתחות הטבעית של תהליך הקנייה. לעיתים רחוקות מישהו קונה באמת את הבית שחשב שהוא רוצה לקנות מלכתחילה.

 

למרות שאתם צריכים להיות פתוחים לשיפוצים בבית, אל תרגישו לחוצים לסיים את הכל בבת אחת. אתם יכולים לחיות בבית קודם במשך חצי שנה עד שנה. קחו את הבית ל"נסיעת מבחן" ותראו איך הוא עבורכם. אתם עשויים להיות מופתעים מאיך שהפרספקטיבה וסדרי העדיפויות שלכם משתנים ברגע שאתם מתרגלים לחיים במקום.